Dzięki przyjęciu formy stowarzyszenia otworzyły się dla DKM wielkie możliwości. Podjęto współpracę z Polskim Związkiem Motorowym, która zaowocowała organizacją zawodów cross country w randze rundy mistrzostw okręgu łódzkiego w 2013 i 2014 roku. Pozyskano środki w ramach programu „Działaj lokalnie” na promocję bezpiecznego i odpowiedzialnego użytkowania dróg publicznych. Nawiązano współpracę z Lokalną Grupą Działania „Dolina rzeki Grabi”, która dysponuje środkami unijnymi dla obszarów wiejskich. Poziom i unikatowość inicjatyw realizowanych przez DKM, a jednocześnie klarowne i rzetelne prowadzenie wszelkich działań zachęciły również prywatne podmioty do wspierania kolejnych imprez. Jako Klub działający w obszarze sportu DKM może korzystać z dotacji samorządowych, programów rządowych i unijnych.

DKM nie stroni od żadnego wyzwania. W trakcie Dni Dłutowa jego członkowie nie tylko organizowali wyścigi cross country dla motocyklistów i kierowców quadów, ale także wystawy i parady zabytkowych pojazdów, lądowanie paralotniarzy na stadionie, czy pokazy modeli samolotów sterowanych zdalnie. W styczniu 2014 roku, w trakcie Rajdu ze Świętym Mikołajem organizowanego dla uczniów szkół z Dłutowa, pojawili się motocykliści w czapkach Mikołaja. Przeprowadzili konkursy dla dzieciaków i rozdali słodycze. Natomiast we wrześniu 2014 roku planowana jest impreza dwudniowa, w trakcie której jeden dzień będzie poświęcony motorom i quadom, ale też po raz pierwszy pojawią się atrakcje dla miłośników koni. Powiązanie jednego sportu z drugim jest chyba oczywiste, a na tak bogatym w tradycje hippiczne terenie byłoby wielką stratą, gdyby nie wykorzystano istniejących zasobów.

DKM skupia ludzi aktywnych, którzy potrafią wyznaczać sobie ambitne cele i je realizować oraz lubiących udowadniać, że jeśli na danym obszarze „nic się nie dzieje”, to wystarczy kilka zdeterminowanych osób, żeby to zmienić.

Więcej informacji, kalendarz imprez, zdjęcia i filmy znajdują się na profilu FB i stronieinternetowej DKM.

P6300429DSC 0103DSC 0064P8280142P8280106P6300429DSC 0286DSC 0278

2012.
Free Joomla Templates by Joomla 2.5 Template Maker